ist

Acımıza ortak, bize dost oldular

Akşam 20.00 sularında aniden rahatsızlanan kızımızı sabaha karşı 5.00 gibi kaybettik. Bir anda yaşadığımız acıyı, şoku ve çaresizliği anlatacak kelime yok. Böyle bir durumun hazırlığı olmaz elbette ama öyle hazırlıksız yakalandık, öyle ne yapacağımızı bilemez bir halde kaldık ki. İmkanlarımız kısıtlı olduğu için sabah kadar yavrumuzu nereye yatıracağımızın stresi de eklendi üzüntümüze. Sabaha kadar internette seçenekleri aradım ve İstanbul Pet Mezarlığıyla ilgili buradaki yorumlara da güvenerek sabahında Feyza hanımı aradım.

Öncelikle şunu söylemeliyim, ilk andan itibaren bizimle iletişimleri bir işten ziyade acımıza ortak olan dost gibi oldu. Sürecin her adımında anlayışlı, yardımsever ve özverili davrandıkları için kendilerine çok minnettarım. Ne yapacağımızı bilemez bir haldeyken bize yol gösterip her anlamda içimizin rahat olmasını sağladılar.

Yorumu okuyup merak edecekler için süreci özetlemek gerekirse; kendi
götürme imkanınız yoksa İstanbul’un neresinde olursanız olun olabildiğince kısa sürede gelip gayet özenli bir şekilde yavrunuzu alıyorlar. Tüm defin işlemlerini size video vasıtasıyla iletiyorlar, daha sonrasındaysa mezarla ilgili bilgi verme süreci devam ediyor. Tüm bunların yanında aklınıza ne takılırsa, ne sormak isterseniz her an iletişime açıklar ve sabırla, ilgiyle sizin kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde açıklıyorlar. Umarım diğer yorumlar nasıl bana yardımcı olduysa benim yorumum da aynı acıyı yaşayanlara yardımcı olur.

Evimizin neşesini kaybetmenin acısı elbette azalmıyor ama bu sayede bir nebze olsun içimiz rahat etti. Bir an önce güzel kızımız Tombi’yi ziyaret etmek için sabırsızlanıyoruz, çok özledik.

Hazal Aksoy