Evcil Hayvan Mezarlığı: Sevgili Dostlarımızı Sonsuza Kadar Anmak

Evcil Hayvan Mezarlığı Evcil hayvan dostunuzla yıllarca beraber zaman geçirirken çok kuvvetli duygusal bir bağ da kurarsınız. Sadık dostunuzun vefatı sonrasında ondan kalan anılar, sizinle birlikte yaptıkları zaman zaman güldürürken bazen de duygusal anlar yaşamanıza neden olur. Dostunuzun vefatı ile ondan ayrılmak gerçekten kötü bir andır. Sizleri bu kötü günlerde bir nebze de olsa rahatlatmak için evcil hayvan mezarlığı hizmetimiz ile siz ve sadık dostunuz için elimizden geleni yapıyoruz.

Hayvanları koruma kanuna göre “Bütün hayvanlar eşit doğar ve bu Kanun hükümleri çerçevesinde yaşama hakkına sahiptir.” (1) Buna göre evcil hayvanlarınızın vefatı ile onun için en iyi defin işlemlerini yapma hakkına da sahipsiniz.

Pet Mezarlığı olarak, Türkiye’de öncü firmalardan biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İhtiyacınız olan her an ulaşabileceğiniz firmamız, sizi bu zor gününüzde yalnız bırakmıyor.

Evcil Hayvan Defin İşlemleri Nasıl Yürütülür?

Her canlı gibi evcil dostunuzdan da yaşam hakları ve ölümü ile birlikte defin işlemleri hakkı vardır. Buna hayvan hakları kanunları “Evcil hayvanlar, türüne özgü hayat şartları içinde yaşama özgürlüğüne sahiptir.” (2) ifadesinde bulunur. Evcil hayvanınızın defin işlemleri şu şekilde yürütülür.

  • Sadık dostunuzun ölüm nedeni hastalık olabilir. Veteriner hekimler hastalığın türünü tespit eder ve hastalığın durumuna göre sterilize edilir.
  • Sadık dostunuzun ölüm nedeni bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa, normal bir sterilize işlemi sonrası defin işlemi yapılır.
  • Evcil dostunuzun aşı karnesi incelenir ve aşılarının tam olmaması durumunda sterilize işlemi daha detaylı bir şekilde gerçekleştirilir.

Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından defin işlemlerine başlanır. Defin esnasında dilerseniz siz de bulunabilirsiniz. Eğer defin törenine katılamayacaksanız, anlık olarak iletilen fotoğraf ve videolardan süreci takip edebilirsiniz. Sadık dostunuzun adı, doğum ve vefat ettiği tarihler mezar tahtasına aynı gün yazılır. Defin sonrası isteğinize göre mezar taşı ve mezar tasarımı yapabilirsiniz. Dilerseniz sadık dostunuzun mezarını çiçeklendirebilirsiniz. Pet Mezarlığı olarak, tüm bu işlemleri sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. Evcil hayvan mezarlığı, sevgili dostlarımızı sonsuza kadar anmak için en büyük tesellilerimizden biridir.

Evcil Hayvan Mezarlığı Defin Hizmetleri Nelerdir?

Evcil hayvan mezarlığı sadık dostlarınızı dilediğiniz zaman anmak ve ziyaret etmek için oldukça önemli bir yere sahiptir. Evcil hayvan dostunuzu ebedi mekanına uğurlarken onlar için her şeyin en iyisini istemek en doğal hakkınızdır. Bunun için defin işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek istersiniz. Evcil hayvan defin işlemlerini dilediğiniz gibi gerçekleştirmek için uzman kadromuz ve gelişmiş araçlarımıza ile çeşitli evcil hayvan mezarlığı defin hizmetleri sunuyoruz.

Evcil dostunuzu bulunduğu yerden alma ve defin hizmeti konusunda PET mezarlığı firması olarak yanınızdayız. Sadık dostunuzun cenazesini evden ya da bulunduğu veterinerden alıp mezarlığa nakil işlemini gerçekleştiriyoruz. Defin hizmeti ve evcil hayvan mezarlık hizmetimiz ile sadık dostunuzu en iyi şekilde ebedi mekanına taşıyoruz. Özel soğutucu araçlar ile taşıdığımız evcil hayvan dostunuz, vefat sebebine uygun şekilde yerine defnediyoruz.

Evcil Hayvan Mezarlığı Bakım Hizmeti Nasıl Yapılır?

Pet Mezarlık olarak belli aralıklarla sadık dostunuzun mezarlığını ziyaret ediyor ve gerekli tüm bakım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Dilerseniz sadık dostunuzun mezarına sizin için çiçek ekiyor, düzenli olarak bakımını ve temizliğini yapıyoruz.

Evcil hayvan dostunuzu ebedi yolculuğuna uğurlarken, Pet Mezarlığı hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, sunduğumuz tüm hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz. “Çünkü dostluk sonsuzdur”

Kaynakça

(1)Mevzuat Bilgi Sistemi, Hayvanları koruma kanunu, 24/6/2004- Sayı: 25509- Madde 4

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=5199&MevzuatTur=1&MevzuatTertip=5

(2)Mevzuat Bilgi Sistemi, Hayvanları koruma kanunu, 24/6/2004- Sayı: 25509- Madde 4

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=5199&MevzuatTur=1&MevzuatTertip=5