ist

Pet Mezarlığı Nedir? Pet Mezarlıkları Nerede Bulunurlar?

Pet Mezarlığı Nedir? Pet Mezarlıkları Nerede Bulunurlar?

 

Gelişmiş ülkelerin hemen hemen hepsinde evcil hayvanlara yaşam süreçlerinde olduğu kadar vefatlarında da büyük özen gösteriliyor. Bu nedenle evcil hayvan dostlarınız için özenle hazırlanan bir pet mezarlığı da büyük bir öneme sahiptir.

“İstanbul’da köpek mezarlıkları her ilçesinde olmasa da bazı ilçelerinde hem Avrupa yakasında hem de Anadolu yakasında bulunmaktadır.”(1)

Pet mezarlığı; yıllar boyunca sizinle yaşayan, beslediğiniz, kedi, köpek gibi sadık dostlarınızın vefat ettikten sonra ebedi yolculuklarına uğurlandığı yerdir. Yaşamı boyunca size arkadaşlık eden sevimliliği ile yaşamınıza renk katan evcil hayvan dostlarınız için bir mezar satın almanız, onlara olan vefanızın en önemli göstergelerinden biridir.

Pet Mezarlığı olarak tüm defin işlemlerinizde başta İstanbul ve Tekirdağ olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde siz hayvan severlerin yanındayız. Can dostunuzun son yolculuğunda profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pet Mezarlığı Nerede Bulunur?

Tüm hayvan severlerin en büyük endişelerinden biri yaşamları boyunca kendilerine arkadaşlık eden sadık dostlarının vefatı ile onları nereye gömebilecekleridir. Her canlı gibi evcil dostunuzun yaşam hakkı kadar ve ölümü ile birlikte defin hakkı da vardır. Hayvanları Koruma Kanunları evcil hayvanları “Gerçek veya tüzel kişiler tarafından özellikle evde, iş yerlerinde ya da arazisinde özel ilgi ve refakat amacıyla muhafaza edilen, bakımı ve sorumluluğu sahiplerince üstlenilen her türlü hayvanı,” (2) şeklinde ifade eder.

Evcil hayvan mezarlığı hizmeti ile vefat eden evcil hayvan dostlarınızı nereye gömülür endişesi yaşamadan ebedi yolculuğuna uğurlayabilirsiniz. Evcil hayvan dostunuzun vefatı ile hayvan mezarlığı nerede bulunur sorunuza Pet Mezarlığı ekibi güvenilir ve hijyenik hizmeti ile yanıt veriyor.

Tekirdağ, İstanbul ve tüm Marmara Bölgesi’nde evcil hayvan dostunuz için mezarlık hizmeti sunan Pet Mezarlığı olarak, bu zorlu gününüzde bir nebze de olsa içinizin rahatlamasına yardımcı olmak için çalışıyoruz.

Vefat Eden Evcil Hayvan Dostunuzu Her Zaman Ziyaret Edebilirsiniz

Yıllarca birlikte zaman geçirdiğiniz, beraber eğlendiğiniz sevimli dostunuzu bir daha ziyaret edemeyecek olmak bir hayvan sever olarak oldukça üzücü bir durumdur. Vefat eden sadık dostunuzun kendisine ait bir mezar ve mezar taşı olması yüreğinizi az da olsa rahatlatacaktır.  Can dostunuzun anısını yaşatmak, mezarı olduğu için onu zaman zaman ziyaret etmek, olan bağlılığınızın en güzel ifadesidir.

Pet Mezarlığı olarak bu beklentinizi en iyi şekilde karşılayabilmek için can dostlarınıza uygun geniş alanlar oluşturduk. İstanbul, Tekirdağ, Bursa ve tüm Marmara Bölgesi’nde profesyonel olarak evcil hayvan mezarlığı hizmeti veriyoruz.

Pet Mezarlığı Defin Hizmetlerimiz

Sadık dostunuzun vefatından sonra onu son yolculuğuna en iyi şekilde uğurlamak en doğal hakkınızdır. Defin sürecini sizin için en iyi şekilde yürütecek bir evcil hayvan mezarlığı hizmeti ile bu zorlu zamanları daha kolay atlatabilirsiniz. Pet Mezarlığı olarak, defin sürecini baştan sona sizin adınıza takip ediyoruz.

Evcil hayvan mezarlığı bakım hizmetleri sayesinde de, defin hizmeti sonrasın da can dostunuzun mezarının bakımı ile ilgili bir kaygı yaşamanıza gerek kalmaz. Evcil hayvan dostunuzun düzenli ve temiz bir mezarlıkta ebedi yaşamına devam etmesi sizler kadar bizlerin de önem verdiği bir konudur. Evcil hayvan dostunuzun defin işlemlerinden sonra da yanınızda olmaya devam ediyoruz. Can dostunuzun mezar bakım hizmetini sağlıyor ve sizlere her zaman özenli bir hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Evcil hayvan dostunuzun bu son yolculuğunda Pet Mezarlığı hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. “Çünkü dostluk sonsuzdur”

Kaynakça

  •  BLOG/ İstanbul’da Köpek Mezarlıkları Nerededir? Köpek Mezarlığı Var mı?/ 21 Ağustos 2021

https://muratgungork9.com/istanbulda-kopek-mezarliklari-nerededir-kopek-mezarligi-var-mi/

  • Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun/ Resmî Gazete Sayı : 31541/ 14 Temmuz 2021 ÇARŞAMBA

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/07/20210714-9

Paylaş :